‹ Prev
Next ›
Air Screen for Back-to-Back Desk 1800 x 800mm Bespoke Stevia Blue Fabric
98 Stock Available
Non-Returnable
- Air back-to-back desk divider screen
- 1800 wide
- 800 high
- Acoustic qualities absorb ambient sound
- Provides privacy
- Develops personal zone at desk environment
- Attractive bespoke stevia blue fabric weave
- Easy to fit
- Full fabric upholstery
- Pinnable surface
Select Product Options
Width: 1800
Colour: Bespoke Stevia Blue Fabric
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Material | Fabric |
| For Use With | Air Back to Back Desks |
| Depth | 20mm |
| Country of Origin | China |
| Frame Colour | Frameless |
| Height | 800mm |
| Manufacturer | Dynamic |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Screen Colour | Stevia Blue |
| Size | 1800mm |
| Style | Straight Top |
| Width | 1800mm |
| Weight | 6.5kg |
Product Information
| Brand | Air |
| Type | Desk Mounted Screen |
Description
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
From the Manufacturer
For use with Air Back-to-Back Desk Only
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
*Please note the screen is fixed to the Air back-to-back desk frame
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews