- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Supplied with 2 shelves
- Lockable doors with silver handles
- Premium executive cupboard
- Dimensions: W1005 x D404 x H1560mm
- Finish: Nova Oak
- Range also includes matching desks and storage
<
>
Avior Executive Cupboard 1005x404x1560mm Nova Oak KF821991
Call For Availabilty
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood |
| Size | Tall |
| Door Colour | Nova Oak |
| Country of Origin | Turkey |
| Cupboard Colour | Nova Oak |
| Depth | 404mm |
| Dimensions (WxDxH) | 1005x404x1560mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Number Of Shelves | 3 Shelves |
| Lockable | Yes |
| Height | 1560mm |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Style | 2 Door |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 78kg |
| Width | 1005mm |
Product Information
| Brand | Avior |
| Type | Cupboards |
Description
This Avior executive cupboard has two shelves. To protect sensitive files or your possessions, it has lockable double doors with silver handles.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
