‹ Prev
Next ›
Brother Cabinet For HL-L9430/9470CDN A4 Laser Printer ZUNTBC4FARBLASER
Call For Availabilty
- Save space on your desktop
- Ergonomically designed to raise your printer to the optimal height
- Easy access of replacement toner cartridges and spare paper
- Place anywhere in the office
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Placement supported | Floor |
| Product colour | White |
| Width | 480 mm |
| Depth | 555 mm |
| Height | 226 mm |
| Weight | 11.4 kg |
| Package weight | 11.4 kg |
| Country of origin | Germany |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Products per pallet | 16 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 16 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 2 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 19.6 cm |
| Pallet gross weight | 210 kg |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Accessories |
Description
Free up space on your desk and have extra storage space with the Brother ZUNTBC4FARLASER cabinet. Your replacement genuine toner cartridges, drum units and spare paper can be placed in the cabinet so that they’re easily accessible. Your L8000 and L9000 laser series fits securely on top and with the lockable wheels, you can move your machine to the most convenient location in the office, and securely lock it in place.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews