‹ Prev
Next ›
Brother DR-3600 Drum Unit DR3600
Call For Availabilty
- Works with Original
- Brother
- Laser Printer: HL-L5215DN - HL-L6415DN - HL-L5210Dn - MFC-L6910Dn - DCP-L5510Dw - HL-L6210Dw - HL-L5210Dw - MFC-L5710dn - MFC-L6915Dn - MFC-L5710Dw - MFC-L6710Dw - HL-L6410Dn - MFC-L5715Dn
- Brother
- Delivers 75,000 pages at 3 pages per job
Product Details
General Information
| Colour | None |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Multipack | No |
| Compatibility | HL-L6210DW, HL-L5210DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Page yield | 75000 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 125 mm |
| Depth | 244 mm |
| Height | 361 mm |
| Weight | 689 g |
| Package weight | 1.23 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 126 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 108 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Drum |
Description
Keep your office laser printer performing just as it should and ensure your printouts remain the best-possible quality with this genuine Brother DR-3600 Drum Unit Pack. The DR-3600 is simple to install, reliable and long-lasting, ensuring that print problems won’t slow you down.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews