‹ Prev
Next ›
Brother LT-310CL Lower Paper Input Tray LT-310CL
Call For Availabilty
- Expand your paper tray capacity by 250 sheets
- Give your business the flexibility to print more from one device
- Save time and print for longer without interruption
- Maintain top quality results with Brother genuine accessories
Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Type | Paper tray |
| Brand compatibility | Brother |
| Maximum capacity | 250 sheets |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 539 mm |
| Depth | 218 mm |
| Height | 489 mm |
| Weight | 3.24 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 4.52 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 2 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Products per pallet | 14 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 14 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 85.2 kg |
| Pallet gross height | 16.6 cm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Laser Printer |
Description
Genuine Brother optional paper tray. Expand the paper input capacity of your printer by up to 250 sheets.By adding an additional paper tray, it gives you the flexibility to increase the amount your business can print from the one device.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews