‹ Prev
Next ›
Brother P-Touch TZe Lam Tape Cassette 9mm x 8m Black on White Tape TZE221
108 Stock Available
- 9mm wide, 8m long
- High quality genuine Brother cassette
- Ensure durable, easily readable results
Product Details
General Information
| Colour | Black/White |
| Label colour | Black on white |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Inkjet |
| Country of origin | Philippines |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Tape width | 9 mm |
| Tape length | 8 m |
| Width | 20 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 90 mm |
| Weight | 31 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Presentation box |
| Package weight | 50 g |
| Pallet gross height | 16.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 228.2 kg |
| Products per pallet | 3600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
This genuine laminated label tape is ideal for all your general labelling needs, whether that be around the office, workplace or home. Quick and easy to install, the versatile Brother TZe-221 labelling tape is compatible with a wide range of our P-touch printers.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: KF00269308 Stock Available
-
Product Code: KF002681065 Stock Available
-
Product Code: KF02305187 Stock Available
-
Product Code: KF02300995 Stock Available
-
Product Code: KF01345445 Stock Available
-
Product Code: KF037284598 Stock Available
-
Product Code: KF0372712906 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: KF00269308 Stock Available
-
Product Code: KF002681065 Stock Available
-
Product Code: KF02305187 Stock Available
-
Product Code: KF02300995 Stock Available
-
Product Code: KF01345445 Stock Available
-
Product Code: KF037284598 Stock Available
-
Product Code: KF0372712906 Stock Available