‹ Prev
Next ›
Brother TC-4100 Tower Tray Connector TC4100
1 Stock Available
- To be used with Tower Tray unit (TT-4000)
- Compatible with HL-L9430CDN, HL-L9470CDN, MFC-L9630CDN, MFC-L9670CDN
Product Details
General Information
| Colour | White/Silver |
| Type | Tower tray connector |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L9310CDW / MFC-L9570CDW |
| Product colour | White |
| Country of origin | China |
| Width | 576 mm |
| Depth | 232 mm |
| Height | 617 mm |
| Weight | 6.03 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 8.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 14 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Products per pallet | 14 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 2 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.6 cm |
| Pallet gross weight | 137 kg |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Part |
Description
Increase the paper input of your printer with the tower tray connector to be used with the Tower Tray unit (TT-4000).
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews