‹ Prev
Next ›
Brother TN-421Y Toner Cartridge Yellow TN421Y
91 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- HL: HL-L8360CDW - HL-L8260CDW
- Laser Printer: MFC-L8690CDW - MFC-L8900CDW - HL-L8360CDW - DCP-L8410CDW - HL-L8260CDW
- MFC Laser: MFC-L8690CDW - MFC-L8900CDW
- DCP Laser: DCP-L8410CDW
- Brother
- Prints 1,800 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1800 pages |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 1800 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 183 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 343 mm |
| Weight | 446 g |
| Package weight | 840 g |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Pallet gross weight | 110.4 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Designed to deliver optimal consistency, the genuine Brother TN421Y yellow toner cartridge has been developed to create high-resolution documents from the first to the last time you print. With the capacity to print over 1,800 pages, the TN421Y refill offers excellent value for money.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews