‹ Prev
Next ›
Care + Protect 3-In-1 Descaler Degreaser Cleaner (Pack of 6) 35602763
Call For Availabilty
- Help reduce energy consumption
- Deeply cleans your appliances
- Prolongs the life of the appliance
- Suitable for all brands of washing machine and dishwasher
- 6 sachets for 6 months of protection (per appliance)
- Pack of 6
Product Details
General Information
| Purpose | Domestic appliances |
| Substance | Powder |
| Best uses | Dishwasher, Washing machine |
| Product colour | Blue, White |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 66 mm |
| Package height | 175 mm |
| Package weight | 340 g |
| Weight | 50 g |
Product Information
| Brand | Care + Protect |
| Type | Flat Finish Mop |
Description
Keep your washing machine and dishwasher clean and perform at its best condition with Care+Protects 3 in 1 cleaner. Antiscale, degreasing and sanitising functions are now effectively combined together in a single product.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews