- Dimensions: W265 x H260 x D100mm
- Wall-mounted literature holder
- Single pocket display
- For A4 literature
- For booklets and brochures
- Includes wall-fixing kit
- Sturdy plastic construction
<
>
Deflecto Crystal Portrait Literature Holder A4 CP078YTCRY
22 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: HT02823Call For Availabilty
-
Product Code: HTST11634 Stock Available
-
Product Code: RS046257Call For Availabilty
-
Product Code: BC1000212020 Stock Available
-
Product Code: BC100031749 Stock Available
-
Product Code: BC10001127 Stock Available
-
Product Code: BC101142237 Stock Available
-
Product Code: 3M66729218 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 265x100x260mm |
| Dimensions | 265x260x100mm |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 2.5mm |
| Material | Polycarbonate |
| Weight | 334g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Wall Mounted |
Description
Made of sturdy translucent plastic, the Deflecto Clear Portrait A4 Literature Holder is ideal for wall-mounting in an office lobby or reception area, or for use in museums or other attractions to hold literature for visitors and customers. The pocketed design shows clearly the cover of brochures or leaflets to entice visitors into picking one up.
Alternative Products
Reviews
No Reviews
