‹ Prev
Next ›
Double Upright Rectangular Desk + 3 Drawer Mobile Under Desk Pedestal (FSC) 1600X600 Norwegian Beech/Silver
Ships in 1-3 Business Days
Call For Availabilty
- Rectangle Desk Design
- Equipped with three drawer Under Desk Pedestal
- Double Upright Steel Frame
- Adjustable feet for levelling on uneven floors
- Wooden top finish
- Wooden back panel
- Two cable ports
- Lockable top drawer
- Pedestal on castors
Product Details
General Information
| Colour | Beech |
| Material | MFC/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 1600x600x730mm |
| Country of Origin | China |
| Desk Depth | 600mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Pedestals | 3 Drawer Mobile Pedestal |
| Leg Type | Cantilever |
| Frame Colour | Silver |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Style | Rectangular Desks |
| Top Colour | Norwegian Beech |
| Size | 1600mm |
Product Information
| Brand | Twin Upright |
| Type | Office Desks |
Description
Our Rectangular Desk with three drawer Mobile Under Desk Pedestal has been designed with a steel double upright frame, for practicality, stability and an aesthetically pleasing office environment
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews