‹ Prev
Next ›
Dymo LabelManager 160 Label Marker Qwerty Keyboard 2174612
180 Stock Available
- Handheld
- large LCD display
- type text easily on the computer-style keyboard
- 228 symbols and clip art images
- one-touch Smart Keys for text size/bold/italic/underline/box and vertical text
- 6/9/12mm D1 tapes
Product Details
General Information
| Product colour | Black |
| Display | LCD |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 6 |
| Power source type | AC, Battery |
| Width | 118 mm |
| Depth | 203 mm |
| Height | 49 mm |
| Weight | 350 g |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Label Machine & Accessories |
Description
Product information "Dymo LabelManager 160 QWERTY - 2174612" Pick up a portable, affordable DYMO LabelManager 160 label maker – and start making your mark on the world! Just type your text, format it with one-touch Smart Keys and print – it’s that easy to create professional-looking labels in and around the office.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews