‹ Prev
Next ›
Esselte 60mm 4 D-Ring Presentation Binder A4 White 49706
176 Stock Available
- 2 outside pockets for customisation
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Format | A4 |
| Ring shape | D-ring |
| Material | Plastic |
| Product colour | White |
| Maximum capacity | 650 sheets |
| Ring diameter | 6 cm |
| Rings quantity | 4 |
| Yes | |
| Spine width | 9.2 cm |
| Mechanism type | 4D |
| Width | 86 mm |
| Height | 318 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 86 x 288 x 318 mm |
Product Information
| Brand | Esselte |
| Type | Binder |
Description
Presentation binder with leather style, embossed eco-friendly PP foil, glued on both sides and welded at the edges for a smooth finish, without air bubbles and waves.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BX14500727 Stock Available
-
Product Code: KF10554650 Stock Available
-
Product Code: KF04122483 Stock Available
-
Product Code: KF041144669 Stock Available
-
Product Code: KF270171313 Stock Available
-
Product Code: KF011213045 Stock Available
-
Product Code: KF26032339 Stock Available
-
Product Code: KF26028107 Stock Available
-
Product Code: KF2003043 Stock Available
-
Product Code: JDB2915387 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BX14500727 Stock Available
-
Product Code: KF10554650 Stock Available
-
Product Code: KF04122483 Stock Available
-
Product Code: KF041144669 Stock Available
-
Product Code: KF270171313 Stock Available
-
Product Code: KF011213045 Stock Available
-
Product Code: KF26032339 Stock Available
-
Product Code: KF26028107 Stock Available
-
Product Code: KF2003043 Stock Available
-
Product Code: JDB2915387 Stock Available