- 12mm (21 loop) wire combs - 100 pack
<
>
GBC MultiBind 12mm A4 130 Sheet Binding Wire Black (Pack of 100) IB165320
16 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: FS504986Call For Availabilty
-
Product Code: FS42446168 Stock Available
-
Product Code: FS5008281963 Stock Available
-
Product Code: FS5009411268 Stock Available
-
Product Code: KF00501171 Stock Available
-
Product Code: KF105029846 Stock Available
-
Product Code: GB2166419 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Size | A4 |
| Document Size | A4 |
| Country of Origin | Portugal |
| Diameter/Spine Width | 12mm |
| Dimensions | 124x321x281mm |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Material | Metal |
| Max Capacity | 115 Sheets |
| Weight | 887g |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Binding Spines & Combs |
Description
Create stylish, bound documents and reports with this pack of flexible and robust 12mm GBC binding wires. Made from tough metal to create a double wire construction, these binding wires allow 360 degree rotation of pages and enable them to lie flat for photocopying and note taking. Compatible with GBC multi-functional binding machines, these A4 (21 ring) combs are capable of binding up to 130 sheets. This pack contains 100 black binding wires.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
