- Original HP 827A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 827 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise Flow M880; HP LaserJet Enterprise M880; HP LaserJet Flow M880
- 1 Black (~29,500 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Designed for enterprise workgroups with managed printing environments, and small and medium-size businesses that are do-it-yourself marketers.
- Depend on Original HP 827A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- 1 Cartridge
<
>
HP 827A Original LaserJet Toner Cartridge Black CF300A
6 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: BB5033740 Stock Available
-
Product Code: JDK7601215 Stock Available
-
Product Code: PD9186X15 Stock Available
-
Product Code: JDM76011104 Stock Available
-
Product Code: KF013392207 Stock Available
-
Product Code: KF2604011185 Stock Available
-
Product Code: KF260392357 Stock Available
-
Product Code: KF370021104 Stock Available
-
Product Code: JDH640689 Stock Available
-
Product Code: GL522113883 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 827 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 29500 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF300A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 0% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Width | 584 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 195 mm |
| Weight | 850 g |
| Package width | 584 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 195 mm |
| Package weight | 1.55 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5.8 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 60 pc(s) |
| Pallet gross weight | 113.5 kg |
| Pallet weight (EU) | 113.5 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111323910 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
