- Original HP 828A toner supplies deliver legendary HP print quality.
- HP 828 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise Flow M880; HP LaserJet Enterprise M855, M880; HP LaserJet Flow M880; HP LaserJet M775, M880
- Designed for small and medium-size businesses, and enterprise workgroups with managed printing environments.
- Depend on Original HP 828A toner supplies designed specifically for your HP printer.
- Image drum; Recycling guide
<
>
HP 828A Original LaserJet Imaging Drum Magenta CF365A
4 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: SE04996395 Stock Available
-
Product Code: AV81506Call For Availabilty
-
Product Code: BZ052102287 Stock Available
-
Product Code: PD9186X15 Stock Available
-
Product Code: KF037277748 Stock Available
-
Product Code: KF2604011210 Stock Available
-
Product Code: KF310022676 Stock Available
-
Product Code: JDH640689 Stock Available
-
Product Code: SE04994446 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Printing colours | Magenta |
| Compatibility | HP 828 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 30000 pages |
| Total amount of recycled materials used for making | 15% |
| Country of origin | Japan |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 603 mm |
| Depth | 168 mm |
| Height | 327 mm |
| Weight | 2.85 kg |
| Package width | 603 mm |
| Package depth | 168 mm |
| Package height | 327 mm |
| Package weight | 3.9 kg |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 12 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 24 pc(s) |
| Pallet gross weight | 114.1 kg |
| Pallet weight (EU) | 114.1 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111323989 |
| Stacking number for carton | 12 |
| Retail only | N |
| UNSPSC-code | 44103109 |
| Box contents | Image drum; Recycling guide |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1130 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1160.8 x 960.1 x 1125.2 mm (45.7 x 37.8 x 44.3") |
| Pallet weight (imperial) | 137.2 kg (302.4 lbs) |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1130 mm |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
