‹ Prev
Next ›
HP 937 Original Ink Cartridge CMYK 4-pack 6C400NE
640 Stock Available
- Works with Original
- HP
- Inkjet Printer: OfficeJet Pro 9130b - OfficeJet Pro 9720 - OfficeJet Pro 9110b - OfficeJet Pro 9120b - OfficeJet Pro 9730 - OfficeJet Pro 9135e All-in-One Printer - Officejet Pro 9730e - Officejet Pro 9135e - OfficeJet Pro 9720e - Officejet Pro 9122e - OfficeJet Pro 9132e - Officejet Pro 9125e - OfficeJet Pro 9120 All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9117b Printer - OfficeJet Pro 9130b All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9720e Wide Format All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9130 All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9730 Wide Format All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9123 All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9120e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9132e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9122e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9125e All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9720 Wide Format All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9110b Printer - OfficeJet Pro 9133 All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9120b All-in-One Printer - OfficeJet Pro 9730e Wide Format All-in-One Printer
- HP
- HP 936/937 ink cartridges work with: HP OfficeJet Pro 9120e, 9125e, 9130e, 9135e, 9720, 9730, HP OFFICEJET 9122 ALL-IN-ONE SERIES, HP OFFICEJET PRO 9120 ALL-IN-ONE SERIES, HP OfficeJet Pro 9110b Printer, HP OfficeJet Pro 9120b All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 9130b All-in-One Printer, HP OfficeJet Pro 9132 All-in-One Printer
- (~1,250) pages; (~800) pages
- Tested Original HP ink cartridges printed more than 2X the pages, on average, than non-HP.*
- Ideal for professional-quality printing with vibrant color and bold blacks.
- 4 ink cartridges
Product Details
General Information
| Colour | CMYK |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Supply type | Combo pack |
| Compatibility | HP 936/937 ink cartridges work with |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 1250 pages |
| Colour ink page yield | 800 pages |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Malaysia |
| Product colour | Black |
| HP segment | Premium Home |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Width | 114.8 mm |
| Depth | 23.9 mm |
| Height | 100.1 mm |
| Package width | 123 mm |
| Package depth | 48 mm |
| Package height | 171 mm |
| Package weight | 188 g |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208 |
| Products per pallet | 720 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Pallet gross weight | 202.7 kg |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 3.04 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (301) 196548697649; (30A) 199764688521; (30B) 199764688538; (LS1) 199764688569; (LS2) 199764688576; (LS3) 199764688583 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196548697649, 199764688521, 199764688538, 199764688569, 199764688576, 199764688583 |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Box contents | 4 ink cartridges |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1040 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 799.8 x 1040.1 mm (47.2 x 31.5 x 41") |
| Pallet weight (imperial) | 202.6 kg (446.7 lbs) |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Ink |
Description
Ideal for professional-quality printing with vibrant color and bold blacks. \nCount on professional-quality documents. Original HP Ink Cartridges provide impressive reliability for dependable performance and durable results.[1] A convenient multi-pack produces business documents with vibrant colors and sharp black text.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: SCA39811109 Stock Available
-
Product Code: KF10500745 Stock Available
-
Product Code: JD664015 Stock Available
-
Product Code: SCA78182121 Stock Available
-
Product Code: HE1105566100 Stock Available
-
Product Code: 2W76000226 Stock Available
-
Product Code: RK019812159 Stock Available
-
Product Code: APRONWHITE8 Stock Available
-
Product Code: APRONBLUE10 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: SCA39811109 Stock Available
-
Product Code: KF10500745 Stock Available
-
Product Code: JD664015 Stock Available
-
Product Code: SCA78182121 Stock Available
-
Product Code: HE1105566100 Stock Available
-
Product Code: 2W76000226 Stock Available
-
Product Code: RK019812159 Stock Available
-
Product Code: APRONWHITE8 Stock Available
-
Product Code: APRONBLUE10 Stock Available