‹ Prev
Next ›
Jabra PanaCast Control No Pre-Selected Vaas Provider 8510-237
Call For Availabilty
Non-Returnable
- Tap into an easier meeting experience with the touchscreen-activated tablet
- PIR motion sensor for automatic system wake-up whenever someone enters the room
- Environmental sensors monitor room air quality to ensure rooms stay in peak meeting-ready condition
- Single cable connectivity for simple, secure power over ethernet
Product Details
General Information
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Form factor | Slate |
| Product colour | Black |
| Width | 248 mm |
| Depth | 156 mm |
| Height | 85 mm |
| Weight | 958 g |
Product Information
| Brand | Jabra |
| Type | Telephones |
Description
Our PanaCast Control touchscreen tablet makes meetings run smoothly even when everyone's rushing out of one and straight into another. The PIR motion sensor automatically wakes the system up as soon as someone enters the room for instant meeting readiness, and a single cable to connect to power over the ethernet is the definition of speedy plug-and-play simplicity. Our PanaCast Control touchscreen tablet makes meetings run smoothly even when everyone's rushing out of one and straight into another.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews