‹ Prev
Next ›
Jemini Flexi 4 Leg Chair Red KF81065
Call For Availabilty
Non-Returnable
- Chair Colour: Red
- Non-returnable
- Dimensions (WxDxH): 520x530x850mm
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Frame Colour: Black
- Powder coated frame
- Wipe clean polypropylene shell
- Slimline, stylish, functional and multi-purpose
- Weight Capacity: Up to 115kg
- Enhances bistro, breakout or cafe areas
Product Details
General Information
| Colour | Red |
| Chair Colour | Red |
| Dimensions (WxDxH) | 520x530x850mm |
| Form | Chair |
| Recommended Weight Limit | 115kg |
| Leg Type | 4 Leg |
| Manufacturer | VOW |
| Seat Height | 850mm |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| With Arms | No Arms |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Canteen Furniture |
Description
Slimline stylish functional and multi-purpose.Flexi enhances bistro breakout or café areas. frame.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews