‹ Prev
Next ›
Jemini Flexi High Stool Green KF81067
Call For Availabilty
Non-Returnable
- Enhances bistro, breakout or cafe areas
- Weight Capacity: Up to 115kg
- Slimline, stylish, functional and multi-purpose
- Wipe clean polypropylene shell
- Powder coated frame
- Frame Colour: Black
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Dimensions (WxDxH): 570x575x1160mm
- Non-returnable
- Colour: Green
Product Details
General Information
| Colour | Green |
| Chair Colour | Green |
| Dimensions (WxDxH) | 570x575x1160mm |
| Form | Stool |
| Recommended Weight Limit | 115kg |
| Leg Type | 4 Leg |
| Manufacturer | VOW |
| Seat Height | 1160mm |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| With Arms | No Arms |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Canteen Furniture |
Description
Slimline stylish functional and multi-purpose.Flexi enhances bistro breakout or café areas. frame.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews