- Non-returnable
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
- Dimensions (WxDxH): 1400x800x630-1290mm
- Colour: Nova Oak
- Leg Colour: White
- Dual cable management ports
- Sturdy cantilever legs
- 25mm thick desktop
- Improve posture, reduce fatigue and encourage active working
- Sit/Stand variable height desk
<
>
Jemini Sit/Stand Desk with Cable Ports 1400x800x630-1290mm Nova Oak/White KF809906
Call For Availabilty
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 1400x800x645-1305mm |
| Desk Depth | 800mm |
| Country of Origin | Mixed |
| Manufacturer | VOW |
| Leg Type | T Leg |
| Frame Colour | White |
| Size | 1400mm |
| Style | Sit Stand Desks |
| Top Colour | Nova Oak |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
This Jemini Sit/Stand Desk features 3 stage height adjustability with a digital display and 4 pre-set buttons for an easy transition between sitting and standing. The 25mm thick desktop is mounted on sturdy cantilever legs and features dual cable management ports. This desk measures 1400x800x630-1290mm and comes with white legs.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
