‹ Prev
Next ›
Leitz iLAM Premium Laminating Pouch A4 160 Micron (Pack of 100) 74780000
35 Stock Available
- A4 2 x 80 micron laminating pouch
Product Details
General Information
| Colour | Transparent |
| Product colour | Transparent |
| Format | A4 |
| Width | 222 mm |
| Depth | 309 mm |
| Height | 20 mm |
| Weight | 1.14 kg |
Product Information
| Brand | Leitz |
| Type | Laminating Pouch |
Description
Hassle free, jam free lamination with UDT. Ultra premium quality pouches offer robust protection from dirt, liquid and moisture. - Easy feed with Unique Direction Technology - direction arrows disappear after lamination! - Easy to follow instructions for jam free laminating - Glossy finish for enhanced colour - Long-lasting protection for your documents from dirt, liquid and moisture, standard rigidity - Perfect for all laminators - 216 x 303 mm (for A4)
From the Manufacturer
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews