‹ Prev
Next ›
Lindy Multi AV Faceplate HDMI VGA USB Audio White 60220
Call For Availabilty
- Installation ready Multi AV faceplate with 10cm trailing leads
- Single gang, plastic wall plate design ? fits a standard mains back box
- Connectors: HDMI, VGA, USB, Audio
- Faceplate size: 86mm x 86mm
- 2 year warranty
Product Details
General Information
| Socket type | HDMI + VGA + USB A + 3.5mm |
| Product colour | White |
| Housing material | Plastic |
| Width | 86 mm |
| Depth | 86 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85366990 |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Adapter |
Description
The Lindy Multi AV Faceplate is a ready to use single gang wall plate with 10cm trailing leads. This solution provides a neat and tidy AV installation with no soldering required just connect the cables and feed them through the walls.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews