‹ Prev
Next ›
Mail Lite Bubble Lined Postal Bag Size F/3 220x330mm White (Pack of 50) MLW F/3
32 Stock Available
- - Enhance security and reduce risk with multiple layers of built-in protection
- - Increase availability and reduce resource usage with the lightweight Nano Server
- - Develop and manage with agility thanks to Windows Server and Hyper-V containers
- - Build highly available, scalable software-defined storage and reduce costs
- - Software-defined networking to automate with cloud-like efficiency
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Software type | Original Equipment Manufacturer (OEM) |
| License type | Reseller Option Kit (ROK) |
| Reseller Option Kit (ROK) | Yes |
| Minimum storage drive space | 32 GB |
| Minimum RAM | 0.512 GB |
| Minimum processor speed | 1.4 GHz |
| Recommended RAM | 2048 MB |
| Minimum display resolution requirement | 1024 x 768 pixels |
| 64-bit computing | Yes |
| Processor number of cores supported | 16 |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Padded Bags |
Description
Sealed Air Mail Lite protective Postal Bags Typically saving over 35% in postal costs White outer Kraft offers the perfect solution for high impact quality mailings with the added security of the AirCap bubble lining Internal dimensions - 220x330mm
From the Manufacturer
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews