‹ Prev
Next ›
Nescafe Gold Blend Decaffeinated One Cup Coffee Sachets (Pack of 200) 12612390
8 Stock Available
- Pack of 200
- Cuts down on waste and spoilage
- Bold flavours and refreshing feel
- Handy individual servings in portable sachets
- Decaffeinated for all of the flavour, but with no caffeine
- Ideal for reception areas and meeting rooms
- Individual sachet sticks
Product Details
General Information
| Decaffeinated | Yes |
| Pack Type | Sachets |
| Pack Size | 1.8g |
| Environment Support | 100% sustainably sourced beans |
| Filter Or Instant | Instant Coffee |
| Dimensions (WxDxH) | 250x142x144mm |
| Coffee Type/Flavour | Gold Blend |
| Coffee Style | Instant Coffee |
| Manufacturer | Nestle |
| Weight | 580g |
Product Information
| Brand | Nescafe |
| Type | Coffee & Syrups |
Description
Nescafe One Cup Sachets each contain just the right amount for a delicious cup of morning or afternoon coffee. Simply empty the sachet into a cup, add hot water and milk or sugar to taste, then stir. Nescafe Gold Blend Decaffeinated coffee is made from mountain-grown Arabica beans, same taste but without any of the caffeine. Ideal for catering, meeting rooms and breakout areas. This pack contains 200 sticks. Nescafe plan work with coffee farmers to support them in through providing higher-yielding, climate-resistant crops, protecting soil health and protect the future of coffee farming for everyone.
People who bought this also bought
-
Product Code: SNG01039135 Stock Available
-
Product Code: KF019095085 Stock Available
-
Product Code: KF270014285 Stock Available
-
Product Code: AU910711333 Stock Available
-
Product Code: KF34691392 Stock Available
-
Product Code: BC100022003 Stock Available
-
Product Code: BC10001124 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: SNG01039135 Stock Available
-
Product Code: KF019095085 Stock Available
-
Product Code: KF270014285 Stock Available
-
Product Code: AU910711333 Stock Available
-
Product Code: KF34691392 Stock Available
-
Product Code: BC100022003 Stock Available
-
Product Code: BC10001124 Stock Available