‹ Prev
Next ›
Poly Sync 20 Microsoft Teams Certified USB-A Speakerphone 772C8AA
Call For Availabilty
- Take conference room-quality audio on the go. Enjoy remarkable sound from meetings to music and reduced echo and noise so you can be heard clearly.
- A programable button puts your favorite function at your fingertips — play / pause music, last-number redial and voice assistant — it’s up to you. What’s the status of a call? Know from a distance with the highly visible light bar.
- Take it wherever you go — its battery lasts for hours and can charge your smartphone. You’ll always hear and be heard, and never miss a word. The multimedia quality sound is a music-lover’s delight. Designed specifically for today’s professional, it’s sleek, compact, and filled with smart features to keep conference calls simple.
Product Details
General Information
| Product colour | Silver |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Talk time | 20 h |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Compliance certificates | RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Width | 182 mm |
| Depth | 95 mm |
| Height | 34 mm |
| Weight | 360 g |
| Package width | 183 mm |
| Package depth | 209 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 516 g |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 456.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43191515 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1940 mm |
Product Information
| Brand | Poly |
| Type | Presentation System |
Description
Quality sound made portable Sound like the professional you are with Poly Sync 20 USB/Bluetooth smart speakerphone — for conference calls and music anywhere you work. Take it wherever you go — it’s got up to 20 hours of talk time.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews