‹ Prev
Next ›
Post-it Index Arrows Standard Assorted (Pack of 96) 684-ARR3
119 Stock Available
- Find what matters, fast! Post-it Flags are great for marking and colour-coding your documents
- Highlight actions points for faster reaction
- Eye-catching, colourful index are easy to see, with space to write notes or headings
- Repositionable: stick securely, remove cleanly, re-use again and again
- Make organisation stylish and fun. Unleash your creativity to reimagine your planner, journal or binder with a new design
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Product colour | Blue, Green, Orange, Purple |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Ruled paper | No |
| Width | 11.9 mm |
| Width (imperial) | 1.19 cm (0.47") |
| Height | 43.2 mm |
| Height (imperial) | 4.32 cm (1.7") |
| Quantity per pack | 96 pc(s) |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
Post-it Index Flags make it simple to mark, flag or highlight important information. They stick securely, remove cleanly and come in a wide variety of colours. Draw attention to critical items or use them to index, file or colour-code your work, either at home, work or in the classroom. Post-it Index Flags make it simple to mark, flag or highlight important information. They stick securely, remove cleanly and come in a wide variety of colours. Draw attention to critical items or use them to index, file or colour-code your work, either at home, work or in the classroom. The dispenser makes one handed dispensing easy to help keep you on track.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: WX3499426 Stock Available
-
Product Code: KF105028263 Stock Available
-
Product Code: KF26099159 Stock Available
-
Product Code: KF216652066 Stock Available
-
Product Code: KF03809Call For Availabilty
-
Product Code: KF038012060 Stock Available
-
Product Code: ER361052151 Stock Available
-
Product Code: KF3469869 Stock Available
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: WX3499426 Stock Available
-
Product Code: KF105028263 Stock Available
-
Product Code: KF26099159 Stock Available
-
Product Code: KF216652066 Stock Available
-
Product Code: KF03809Call For Availabilty
-
Product Code: KF038012060 Stock Available
-
Product Code: ER361052151 Stock Available
-
Product Code: KF3469869 Stock Available