‹ Prev
Next ›
Single Upright Left Hand Radial Desk + 2 Drawer Mobile Under Desk Pedestal (FSC) 1800 X 1200 Arctic White/White
Ships in 1-3 Business Days
Call For Availabilty
- Left Hand Desk design
- Equipped with three drawer 2 Drawer Mobile Under Desk Pedestal
- Single Upright Steel Frame
- Adjustable feet for levelling on uneven floors
- Wooden top finish
- Wooden back and side panels
- Two cable ports
- Lockable top drawer
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | MFC/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Desk Depth | 1200mm |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 1800x1200x730mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Pedestals | 2 Drawer Mobile Pedestal |
| Frame Colour | White |
| Leg Type | Cantilever |
| Size | 1800mm |
| Style | Radial Desks |
| Top Colour | Arctic White |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Single Upright |
| Type | Office Desks |
Description
Our Left Hand Radial Desk with 2 Drawer Mobile Under Desk Pedestal has been designed with a steel single upright frame, for practicality, stability and an aesthetically pleasing office environment
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews