‹ Prev
Next ›
Single Upright Left Hand Radial Desk + Desk High Pedestal (FSC) 600mm Deep Pedestal 1800 X 1200 Alaskan Grey Oak/White
Ships in 1-3 Business Days
Call For Availabilty
- Left Hand Desk design
- Equipped with three drawer Desk High Pedestal
- Single Upright Steel Frame
- Adjustable feet for levelling on uneven floors
- Wooden top finish
- Wooden back and side panels
- Two cable ports
- Lockable top drawer
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | MFC/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Desk Depth | 1200mm |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 1800x1200x730mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Pedestals | 3 Drawer Pedestal |
| Frame Colour | White |
| Leg Type | Cantilever |
| Size | 1800mm |
| Style | Radial Desks |
| Top Colour | Alaskan Grey Oak |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Single Upright |
| Type | Office Desks |
Description
This Desk Bundle Features A Single Leg Steel Frame Workstation with Storage Pedestal Included.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews