‹ Prev
Next ›
Single Upright Rectangular Desk + 3 Drawer Mobile Under Desk Pedestal (FSC) 1800 X 800 Alaskan Grey Oak/White
Ships in 1-3 Business Days
Call For Availabilty
- Rectangle Desk Design
- Equipped with three drawer Under Desk Pedestal
- Single Upright Steel Frame
- Adjustable feet for levelling on uneven floors
- Wooden top finish
- Wooden back panel
- Two cable ports
- Lockable top drawer
- Pedestal on castors
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | MFC/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Desk Depth | 800mm |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 1800x800x730mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Pedestals | 3 Drawer Mobile Pedestal |
| Frame Colour | White |
| Leg Type | Cantilever |
| Size | 1800mm |
| Style | Rectangular Desks |
| Top Colour | Alaskan Grey Oak |
| Warranty | 5 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Single Upright |
| Type | Office Desks |
Description
This Desk Bundle Features A Single Leg Steel Frame Workstation with Storage Pedestal Included.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews