‹ Prev
Next ›
Single Upright Right Hand Radial Desk + Desk High Pedestal (FSC) 600mm Deep Pedestal 1600 X 1200 Norwegian Beech/White
Ships in 1-3 Business Days
Call For Availabilty
- Right Hand Desk design
- Single Upright Steel Frame
- Adjustable feet for levelling on uneven floors
- Wooden top finish
- Wooden back panel
- Two cable ports
- Lockable top drawer
Product Details
General Information
| Colour | Beech |
| Material | MFC/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Country of Origin | China |
| Desk Depth | 1200mm |
| Dimensions (WxDxH) | 1600x1200x730mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Pedestals | 3 Drawer Pedestal |
| Leg Type | Cantilever |
| Frame Colour | White |
| Style | Radial Desks |
| Top Colour | Norwegian Beech |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Size | 1600mm |
Product Information
| Brand | Single Upright |
| Type | Office Desks |
Description
This Desk Bundle Features A Single Leg Steel Frame Workstation with Storage Pedestal Included.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews