‹ Prev
Next ›
Xerox C410/VersaLink C415 Black Imaging Unit 013R00700
1 Stock Available
- Works with Original
- Xerox
- Laser Printer: C415 - C410
- Xerox
- Capacity: 125000 Pages
- Compatible with: Xerox C320 Color Printer/C325 Color Multifunction Printer/C410 Color Printer/VersaLink C415 Color Multifunction Printer
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | Xerox C320 Colour Printer Xerox C325 Colour Multifunction Printer Xerox C410 Colour Printer Xerox VersaLink C415 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 125000 pages |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Package width | 383 mm |
| Package depth | 545.1 mm |
| Package height | 320 mm |
| Package weight | 3.23 kg |
| Package type | Box |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Certification | CE, UKCA |
| Package dimensions (W x D x H) | 383 x 545.1 x 320 mm (15.1 x 21.5 x 12.6") |
| Package weight (imperial) | 3.23 kg (7.11 lbs) |
| Sustainability compliance | Yes |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Toner |
Description
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews