- SPECIFICATION: Genuine Xerox Part: 106R03530 ; Page Yield: 8000 Pages.
- RELIABLE: Compatible toners may risk breakdown, poor colours and reduced page yields. Print with Genuine Xerox Toners for spot-on results, vibrant colours and sharp edges.
- OPTIMAL: Original Xerox cartridges made by Xerox for Xerox® VersaLink® C400 Color Printer?/?C405 Color Multifunction Printer printers and work straight out of the box. Your printer reads the chip, you press 'Start' and it starts working.
- HIGH PERFORMANCE: Xerox Genuine cartridges are made for Xerox printers to work at their best. Independent testing proved Genuine Xerox Supplies to be more reliable and deliver up to 27% higher page yields than non-genuine alternatives.
- STATE OF THE ART: Made in factories conforming to some of the most stringent international health, safety and sustainability standards.
<
>
Xerox VersaLink C400/C405 Toner Cartridge Extra High Yield Cyan 106R03530
1 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Xerox |
| Compatibility | Xerox VersaLink C400 Colour Printer\nXerox VersaLink C405 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 8000 pages |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 305 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 300 g |
| Export Control Classification Number (ECCN) | EAR99 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
