‹ Prev
Next ›
Xerox VersaLink C620/C625 Imaging Unit Black 013R00697
Call For Availabilty
Non-Returnable
- Works with Original
- Xerox
- Laser Printer: C625 - C620
- Xerox
- Capacity: 150000 Pages
- Compatible with: Xerox® VersaLink® C620 Color Printer/C625 Color Multifunction Printer
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | Xerox VersaLink C620 Colour Printer Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 150000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black, Grey |
| Country of origin | China |
| Package width | 169.9 mm |
| Package depth | 528.3 mm |
| Package height | 185.9 mm |
| Package weight | 1.52 kg |
| Package type | Box |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Certification | CE, UKCA |
| Package dimensions (W x D x H) | 169.9 x 528.3 x 185.9 mm (6.69 x 20.8 x 7.32") |
| Package weight (imperial) | 1.52 kg (3.36 lbs) |
| Sustainability compliance | Yes |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Toner |
Description
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews