‹ Prev
Next ›
Xerox VersaLink C620/C625 Imaging Unit Colour 013R00698
1 Stock Available
Non-Returnable
- Works with Original
- Xerox
- Laser Printer: C625 - C620
- Xerox
- Capacity: 150000 Pages
- Compatible with: Xerox VersaLink C620 Color Printer/C625 Color Multifunction Printer
Product Details
General Information
| Colour | Colour |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta, Black, Cyan, Yellow |
| Brand compatibility | Xerox |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | Xerox VersaLink C620 Colour Printer Xerox VersaLink C625 Colour Multifunction Printer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 150000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Colour toner cartridges quantity | 3 |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Package width | 386.1 mm |
| Package depth | 579.1 mm |
| Package height | 325.1 mm |
| Package weight | 5.72 kg |
| Package type | Box |
| Compliance certificates | CE, UKCA |
| Certification | CE, UKCA |
| Package dimensions (W x D x H) | 386.1 x 579.1 x 325.1 mm (15.2 x 22.8 x 12.8") |
| Package weight (imperial) | 5.72 kg (12.6 lbs) |
| Sustainability compliance | Yes |
Product Information
| Brand | Xerox |
| Type | Toner |
Description
Xerox maintenance items are designed to keep your Xerox equipment operating efficiently and delivering the best quality.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews