‹ Prev
Next ›
Air Desktop Screen 1200 x 400mm Bespoke Tabasco Orange Fabric
107 Stock Available
Non-Returnable
- Air desktop divider screen
- 1200 wide
- 400 high
- Acoustic qualities absorb ambient sound
- Provides privacy
- Develops personal zone at desk environment
- Attractive bespoke tabasco orange fabric weave
- Easy to fit
- Full fabric upholstery
- Pinnable surface
Select Product Options
Width: 1200
Colour: Bespoke Tabasco Orange Fabric
Product Details
General Information
| Colour | Orange |
| Material | Fabric |
| Country of Origin | China |
| Depth | 20mm |
| For Use With | Air Back to Back Desks |
| Frame Colour | Frameless |
| Manufacturer | Dynamic |
| Height | 400mm |
| Screen Colour | Tabasco Orange |
| Weight | 3kg |
| Width | 1200mm |
| Style | Straight Top |
| Size | 1200mm |
| Warranty | 3 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Air |
| Type | Desk Mounted Screen |
Description
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
From the Manufacturer
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! The Air divider screen is designed to subtly create privacy and help reduce sound reverberation in open spaces.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews