‹ Prev
Next ›
Air Modesty Panel in Black Steel
95 Stock Available
- Modesty panel
- Sleek steel design, sturdy under-desk fixture
- Helps to maintain privacy
- Suitable for height adjustable & standard desks
Select Product Options
Colour: Black
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Metal |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 1000x15x500mm |
| For Use With | Air Height Adjustable Desks |
| Manufacturer | Dynamic |
| Weight | 6.1kg |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Size | 1000mm |
Product Information
| Brand | Air |
| Type | Desk Accessories |
Description
With our Sit-Stand desk accessories, there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! This modesty panel is designed to be attached straight to the desktop without restricting the height adjustability of the desk, maintaining privacy at any height.
From the Manufacturer
With our Sit-Stand desk accessories there's no need to compromise between a desk that offers ergonomics and functionality - you can have it all! This modesty panel is designed to be attached straight to the desktop without restricting the height adjustability of the desk maintaining privacy at any height.
- Modesty panel
- Sleek steel design sturdy under-desk fixture
- Helps to maintain privacy
- Suitable for height adjustable & standard desks
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews