‹ Prev
Next ›
Brother TN-421BK Toner Cartridge Black TN421BK
12 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- DCP Laser: DCP-L8410CDW
- HL: HL-L8260CDW - HL-L8360CDW
- MFC Laser: MFC-L8900CDW - MFC-L8690CDW
- Laser Printer: HL-L8260CDW - HL-L8360CDW - MFC-L8900CDW - DCP-L8410CDW - MFC-L8690CDW
- Brother
- Prints 3,000 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 3000 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 183 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 343 mm |
| Weight | 479 g |
| Package weight | 872 g |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.3 cm |
| Pallet gross weight | 122.4 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Designed to deliver optimal consistency, the genuine Brother TN421BK black toner cartridge has been developed to create high-resolution monochrome documents from the first to the last time you print. With the capacity to print over 3,000 pages, the TN421BK refill offers excellent value for money.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BA7716129 Stock Available
-
Product Code: BA7715960 Stock Available
-
Product Code: KFA41BG2672 Stock Available
-
Product Code: KF7146040 Stock Available
-
Product Code: KF01294816 Stock Available
-
Product Code: KF041145634 Stock Available
-
Product Code: KF260531422 Stock Available
-
Product Code: KF26050821 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: BA7716129 Stock Available
-
Product Code: BA7715960 Stock Available
-
Product Code: KFA41BG2672 Stock Available
-
Product Code: KF7146040 Stock Available
-
Product Code: KF01294816 Stock Available
-
Product Code: KF041145634 Stock Available
-
Product Code: KF260531422 Stock Available
-
Product Code: KF26050821 Stock Available