‹ Prev
Next ›
Brother TN-421C Toner Cartridge Cyan TN421C
58 Stock Available
- Works with Original
- Brother
- Laser Printer: DCP-L8410CDW - HL-L8360CDW - MFC-L8690CDW - HL-L8260CDW - MFC-L8900CDW
- DCP Laser: DCP-L8410CDW
- HL: HL-L8260CDW - HL-L8360CDW
- MFC Laser: MFC-L8690CDW - MFC-L8900CDW
- Brother
- Prints 1,800 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 1800 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 183 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 343 mm |
| Weight | 456 g |
| Package weight | 850 g |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.1 cm |
| Pallet gross weight | 122.4 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Designed to deliver optimal consistency, the genuine Brother TN421C cyan toner cartridge has been developed to create high-resolution documents from the first to the last time you print. With the capacity to print over 1,800 pages, the TN421C refill offers excellent value for money.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews