‹ Prev
Next ›
Concord 10-Part 1-10 Index Polypropylene A4 Grey 62405
156 Stock Available
- Professional solution for referencing documents with vertical sliding rule
- Suitable for larger reports holding up to 50 sheets
- Collapsible for easy storage
- Magnified line guide keeps eyes on-track
- Four angle settings for flexibility
Product Details
General Information
| Colour | Grey |
| Format | A4 |
| Product colour | Grey |
| Weight | 440 g |
| Harmonized System (HS) code | 83040000 |
| Products per pallet (EU) | 216 pc(s) |
| Package width | 37 mm |
| Package depth | 293 mm |
| Package height | 373 mm |
| Package weight | 600 g |
Product Information
| Brand | Concord |
| Type | Divider |
Description
The InSight Plus Easel Copyholder is designed to hold documents comfortably to reduce neck and eyestrain as you read or type. Four angle settings mean it can be easily adjusted for optimum use while it is flexible to hold up to 50 A4 sheets. Its magnified line guide also helps keep your eyes on track and it is fully collapsible for compact storage.
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: TX89209479 Stock Available
-
Product Code: FS297633629 Stock Available
-
Product Code: LZ1010354 Stock Available
-
Product Code: KF24010101 Stock Available
-
Product Code: KF270171242 Stock Available
-
Product Code: KF25007558 Stock Available
-
Product Code: KF26056Call For Availabilty
-
Product Code: KF260541477 Stock Available
-
Product Code: BC10001124 Stock Available
-
Product Code: PR16373 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
People who bought this also bought
-
Product Code: TX89209479 Stock Available
-
Product Code: FS297633629 Stock Available
-
Product Code: LZ1010354 Stock Available
-
Product Code: KF24010101 Stock Available
-
Product Code: KF270171242 Stock Available
-
Product Code: KF25007558 Stock Available
-
Product Code: KF26056Call For Availabilty
-
Product Code: KF260541477 Stock Available
-
Product Code: BC10001124 Stock Available
-
Product Code: PR16373 Stock Available