- Cantilever desk with double upright legs for stability
- Height adjustable feet up to 10mm
- 25mm thick MFC desktop with 2mm edge banding
- Finish: Grey Oak
- Frame Colour: White
- 80mm dual cable management ports
- Dimensions (WxDxH): 1400x800x730mm
- Non-returnable
- There may be additional delivery charges for the Highlands, islands, and Northern Ireland & Republic of Ireland please call us for details
<
>
Jemini Rectangular Cantilever Desk 1400x800x730mm Grey Oak/White KF806998
127 Stock Available
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Material | Wood/Metal |
| Cable Port | Yes |
| Country of Origin | Mixed |
| Desk Depth | 800mm |
| Dimensions (WxDxH) | 1400x800x730mm |
| Manufacturer | TC Group |
| Frame Colour | White |
| Leg Type | Cantilever |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Top Colour | Grey Oak |
| Style | Rectangular Desks |
| Size | 1400mm |
Product Information
| Brand | Jemini |
| Type | Desks |
Description
This Jemini Cantilever Desk features double upright legs for improved stability, with height adjustable feet up to 10mm. The 25mm thick MFC desktop features 2mm edge banding and 80mm dual cable management ports. Ideal for a variety of office environments.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
